понеділок, 30 липня 2012 р.

Модуль 11. Рефлексія

Модуль 11.
"Вік живи - а ще два життя навчайся!" :-)
Intel таки не дає вчителям стояти (або сидіти) на місці!!! Ще більше нових ідей, ще більше нових вражень від почутого, вивченого, здобутого! 
Тренеру та всім іншим колегам хочу подякувати за цікаві думки, ідеї проектів і приємне спілкування!

Модуль 10. Рефлексія

Модуль 10.
Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів

Модуль 9. Рефлексія

Модуль 9.
Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання^

Робота над цим модулем звернула ще раз увагу на диференціальний підхід в навчанні.

Модуль 8. Рефлексія

Модуль 8.
Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів»

Модуль 7. Рефлексія

Модуль 7.

Працюючи над проектом у ролі учня, можеш відчути на собі, чи вдало сформульовані завдання, чи конкретні цілі стоять перед учнями. Тож розробляючи учнівські приклади, розумієш доцільність застосування проектних технологій при вивченні теми або розділу: легко-важко, просто-складно, змушено-добровільно, варто-не варто. Цілі будуть досягнуті, коли буде дана невимушена відповідь на проблемне питання проекту, проведений моніторинг роботи над проектом, виставлена оцінка за роботу. 

Особливо для мене цінним на цьому тренінгу став досвід створення і налаштування блогів (якось раніше у мене з цим не склалось..., хоча роботу над цим починала)

Модуль 6. Рефлексія

Модуль 6.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:
як на мене, то сервіси Веб 2.0 - дуже цікава і корисна новітня технологія для навчання та співпраці. В ідеалі я бачу цей засіб у якості інструменту для створення умов дистанційного навчання учнів, а також для виконання певних домашніх завдань. 

Модуль 5. Рефлексія

Модуль 5.
Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:
Інтернет - це друг і порадник! Але, на жаль, там, де з'являється людина, обов'язково з'являється і смітник (природа теж наш друг і з нею зробили те ж саме).
Тому і треба пояснювати дітям, що, якщо вони не "бомжі", то не варто їм лазити по смітниках, а краще обійти, бо там "погано пахне" (інколи такі порівняння краще діють на молодь, ніж чемні пояснення)
У мене є сумніви щодо того, хто краще орієнтується у Всесвітньому павутинні: вчитель чи учні?

Модуль 4. Рефлексія

Модуль 4.
Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті.

Модуль 3. Рефлексія

Модуль 3.
Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме:
гадаю, що тематичні питання сприяють більш глибшому розумінню теми, що вивчається; учень має можливість не поверхнево пробігтися по матералу, що, в кращому разі надається підручником, а більш детально зануритись у вивчення проблеми

Модуль 2. Рефлексія

Модуль 2.

Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме:
1. Навички роботи в команді:
  • навички спілкування;
  • міжпредметні навички;
  • розвиток індивідуальних навичок учасників проекту;
  • робота з особистою свідомістю.
 Головним результатом проектної діяльності учнів, є інтерес до вивчення предмету, розвиток пізнавальної активності учнів; виховання потреби постійно поповнювати свої знання, розвиток умінь, що дозволяють в морі навколишньої інформації знаходити ту необхідну, яку можна використовувати в подальшій життєдіяльності. Використання методу проектів на уроках інформатики дозволяє вирішити значну частину проблем, що стоять перед викладачем, допомагаючи учням усвідомити фундаментальність досліджуваного курсу.

неділя, 29 липня 2012 р.

Модуль 1. Рефлексія

Модуль 1.

Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу, а саме:
  • як зареєструватися на вікі-сайті програми та створити персональну вікі-сторінку; створити власний блог;
  • навчитись створювати документ для спільного редагування та надавати різний рівень доступу для користувачів.
Також модуль 1 надав можливість ознайомитись з правилами користування посібником та електронним довідником для учнів, корисними були посилання на веб-ресурси.